Одяг з пакетів, плаття з дроту, показ 11-річного дизайнера

Одяг з пакетів, плаття з дроту, показ 11-річного дизайнера

У Києві пройшов Кастинг V Міжнародного Конкурсу молодих дизайнерів New Fashion Zone. Це найбільша платформа європейського маштабу з роботи з молодими дизайнерами в Україні.
У цьому році в конкурсі показують свої роботи дизайнери з 17 країн: Україна, Казахстан, Узбекистан, Молдова, Німеччина, Данія, Польща, Китай, Чехія, Грузія тощо. В цілому, нам прийшло 698 заявок з усіх регіонів нашої країни, а також з-за кордону.
У кастингу (другий етап) взяло участь 110 дизайнерів.

Галина Васеніна. На грані.Фотограф Сергій Чирков


За нашою статистикою, 50% учасників NFZ не мають стосунку до індустрії моди. Їхні професії найрізноманітніші. Наприклад, є суддя, експерт з криміналістики, фармацевт, юрист, банкір, балерина, масажист, технолог м’ясних виробів тощо.
Відзначимо, що наймолодшому учаснику конкурсу – 11 років, а найдорослішому – 62 роки.

Таїсія Старостюк 11 років. Невагомість.Фотограф Сергій Чирков

Організатори Конкурсу та професійне журі були приємно здивовані концептуальністю змісту колекцій і актуальних меседжів, які дизайнери хочуть донести до громадськості. Наприклад, в номінації Men Галина Васеніна з колекцією «На грані» показувала глобальну проблему вимирання видів тварин.

Ганна Хреленко.Таємні принцеси невідомого замку.Фотограф Сергій Чирков

Цікавими були ошатні колекції мусульманської моди від Ірини Берези і Ганни Хруленко. Їх надихнуло бажання мусульманських жінок бути сучасними і красивими, а також культура арабських країн і вікінгів.
Акцентували на етнічності і ролі національного костюма в XXI столітті колекції дизайнерів Бойко Марини, Анастасії Климчук і Оксани Уницької. Тут були присутні багата вишивка і національні елементи в сучасному прочитанні.
У свою чергу, закликали привернути увагу до проблеми сортування переробки сміття в сучасному світі, дизайнери Ганна Рудіян і Кульнєва Нервенде. Вони зробили еко сукні з пакетів і упаковок гігієнічних засобів.
Були також представлені колекції в номінації Fashion-Tech. Тут дизайнери демонстрували технологічні рішення: використовували в одязі світлодіоди і відбивні елементи.

Ганна Рудіян та Нервенде Кульнева. Екосегрегация. Фотограф Сергій Чирков

Отже, у фінал вийшли:

Номінація Kids: 1. Соломка Яна / Україна (Київ).2. Надін Кузнєцова, Марина Боніфатьєва (бренд M.Y.Studio) / Білорусь (Мінськ).3. Бортник Діана / Україна (Київ).4. Гриценко Оксана / Україна (Суми).5. Казачинська Катерина / Україна (Київ).
Номінація Casual:1. Лук’яненко Ольга, Нацвлішвілі Людмила / Україна (Київ) та Польша (Варшава).2. Баран Марія / Україна (Івано-Франківськ).3. Колесніченко Олена / Україна (Київ), Казахстан (Астана).4. Нефьодова Олена / Україна (Харьків).5. Остапенко Лариса / Україна (Київ).6. Бурлуцька Наталія / Україна (Харьків).7. Катеринич Оксана / Україна (Київ).8. Рижикова Тетяна / Україна (Київ).
Номінація МEN: 1. Вітовщик Мирослава / Україна (Київ).2. Васеніна Галина / Україна (Київ).3. Остапенко Лариса / Україна (Київ).4. Манкевич Оксана / Україна (Київ).5. Іваннікова Світлана / Україна (Запоріжжя).6. Олійник Юлія / Україна (Київ).7. Іванов Ілля / Україна (Харьків).
Номінація NOT FOR MODELS: 1. Лук’янова Ірина, Лук’янова Надія / Україна (Київ).2. Водолазська Євгенія та Озеруга Любов / Україна (Київ).3. Бурлуцька Наталія / Україна (Харьків).
Номінація NEW FASHION NOMINATIONS: OUTERWEAR1. Нефьодова Олена / Україна (Харьків).2. Пошивайло Ірина / Україна (Обухів).3. Єлейко Маріанна / Україна (Київ).4. Тодоренко Марія / Україна (Ірпінь).5. Уницька Оксана, Климчук Анастасія / Україна (Київ).6. Звіздецька Аліна / Україна (Київ).
Номінація NEW FASHION NOMINATIONS: Z-GENERATION1. Старостюк Таісія / Україна (11 років, Бровари).2. Огій Тетяна / Україна (Дніпро).
Номінація NEW FASHION NOMINATIONS: SPORT-FASHION1. Носенко Марина / Україна (Київ).2. Іванова Євгенія / Україна (Бориспіль).
Номінація NEW FASHION NOMINATIONS: FASHION-TECH1. Бохан Олена / Україна (Кривий Ріг).2. Постушна Юлія / Україна (Краматорськ).3. Зубкова Ірина / Україна (Київ).
Номінація NEW FASHION NOMINATIONS: SUSTAINABLE FASHION1. Лук’янова Ірина, Лук’янова Надія / Україна (Київ).2. Гончарук Людмила / Україна (Київ).
Номінація ART: 1. Селіверстова Єлизавета / Польша (Краків).2. Хруленко Ганна / Україна (Бориспіль).3. Рудюк Руслана / Україна (Київ).4. Рудіян Ганна, Кульнєва Нервенде / Україна (Київ), Польша (Варшава).5. Мосіна Елеонора / Україна (Київ).6. Скрипник Ганна, Ожередова Ксенія, Лакатош Діана, Желновач Анастасія, Пономаренко Дарія / Україна (Харків).7. Барановська Оксана / Україна (Київ).

Довідка:
Міжнародному Конкурсу молодих дизайнерів New Fashion Zone вже 5 років. За цей час через NFZ пройшло 3000 конкурсантів, було показано 320 колекцій. Подія зібрала 200 Fashion експертів, 100 партнерів і створила 15 Fashion колаборацій.
New Fashion Zone є центром розвитку молодих дизайнерів і дає можливість новим учасникам обмінятися досвідом, набути необхідних знань та продемонструвати своє бачення українським і зарубіжним експертам у сфері моди.
Вікторія Пташніченко, керівник Designers Contest New Fashion Zone, розповіла: «Мета платформи New Fahsion Zone – відкривати нові обличчя модної індустрії країни, давати старт в реалізації найсміливіших творчих ідей. Це можливість зайняти своє місце в fashion сфері».

Фінал конкурсу відбудеться 20 вересня.

Кастинг. Номінації
На першому етапі відбору (ескізний етап, подача колекцій з 6 ескізів) менторами і експертним складом Організаційного комітету для кастингу було відібрано 110 колекцій у 10 номінаціях.
БАЗОВІ: Кids / дитяча мода, МEN / чоловіча мода, CASUAL / повсякденний одяг, ART.
NEW FASHION NOMINATIONS (вузькопрофільні):
• SUSTAINABLE FASHION – колекції з використанням сучасних sustainable технологій — eco-friendly. Це одяг з тканин, які не зазнали хімічної обробки, колекції з матеріалів нешкідливих для навколишнього середовища.• FASHION-TECH – колекції з використанням інноваційних технологій, принтів, крою.• SPORT-FASHION – спортивний одяг.• NOT FOR MODELS – одяг для людей розміру plus-size.• OUTERWEAR – верхній одяг.• Z-GENERATION – беруть участь в номінації дизайнери покоління Z, 14-17 років.
Щорічно NFZ вводить нові номінації. Це продиктовано тенденціями в світі моди, нішами в індустрії моди для молодих дизайнерів. Наприклад, в 2018 році у нас були номінації Subcultures / одяг для субкультур, Not age – одяг для людей віку 50+, Teenagers – одяг для тінейджерів тощо.
До речі, саме номінація Not age – одяг для людей віку 50+ в 2018 році отримала головний приз: грант у розмірі 2000 у.о. від ЦУМу на розробку капсульної колекції (отримала дизайнер Лілія Микитяк).

Призовий фонд NFZ
Формується щорічно за допомогою партнерів, резидентів платформи, експертів fashion індустрії:
• Гранти на розробку і відшив капсульних колекцій.• Публікації в ЗМІ в профільних онлайн / друкованих виданнях, розміщення в блогах провідних лідерів думок.• Зйомки lookbooks з професіоналами сфери.• Навчання в провідних design школах країни.• Участь у міжнародних виставках.• Швейне обладнання.• Участь у показах на регіональних подіумах країни.• Розробка колекцій для представників театру, шоу-бізнесу та ін.
Крім того, конкурс NFZ у рамках ініціативи Trade House, залучає представників виробничого сектора країни, брендів одягу для реалізації спільних проектів з підтримки молодих дизайнерів. На Кастингу визначили дизайнера, який отримає грант у розмірі 30 тис. грн. від компанії Garnamama. Переможцем стала Поліна Кондратенко з колекцією Ethno-Pop-Art.
Дизайнер зможе витратити цю суму для подальшої розробки своєї колекції, її виробництва у великих тиражах від Garnamama, і продажу на європейський ринок. Це можливість для дизайнерів стати трендсетером моди для тінейджерів на ринку Європи, отримати досвід у роботі з великим виробництвом. А для Garnamama – продавати конкурентоспроможний товар від українських молодих дизайнерів на ринок Європи.

Журі NFZ
1 – експерти fashion індустрії, лідери думок, стилісти модних глянців, власники брендів та шоу-румів, історики моди, конструктори, фотографи, засновники асоціацій моди, консультанти з розвитку бренду, шеф-редактори ЗМІ.2 – провідні представники брендів і виробництв одягу нашої країни з різних регіонів. За допомогою NFZ вони шукають дизайнерів для удосконалення своїх ліній одягу.
У 2019 представники журі:
• Наталія Лук’янець – фешн-експерт, автор блогу Studio of my dreams.• Серж Смолін – дизайнер, засновник бренду IDoL.• Лаура Овакімян – персональний консультант зі стилю та іміджу, засновник «LauStyle Імідж Бюро». Співвласниця online space дизайнерського одягу, взуття та аксесуарів «WARDROBE | SELECTED CLOTHES».• Оксана Шевченко-Дудченко – український стиліст, іміджмейкер.• Марія Івасенко – співзасновник освітнього центру Fast Fashion Education і рекрутингової компанії FashionHunter.• Марія Якименко – актриса, модель plus size, організатор проекту #plussizefashioninukraine.• Кирило Савченко – стиліст іміджмейкер, стиліст журналів Pink, XXL, JOY і Woman Magazine.• Валентин Кармінський – перший український фотограф на показах Haute Couture і Pret-a-Porter в Парижі і Нью-Йорку та інші.• Ліана Білякович, професор кафедри дизайну Київського університету ім.Бориса Гринченко, дизайнер. Аналітик та прогнозист моди.
Досягнення наших дизайнерів, учасників конкурсу
NFZ – це платформа для реалізації можливостей, яка дозволяє зробити своє хобі бізнесом. Потрапити на Кастинг до конкурсу – це велике досягнення. Вже на відбірковому етапі в учасників з’являються корисні бізнес релейшенс: нові зв’язки і потрібні знайомства в fashion індустрії. Знаходяться партнери і створюються колаборації.
Лілія Микитяк – переможець 4 конкурсу 2018, випустила 4 колекції, відкрила корнер у мультибрендовому магазині в ЦУМі, бренд VONA.• Ольга Любушкіна – фіналіст 3 конкурсу, працює креативним дизайнером найбільшого бренду і виробника чоловічого одягу Arber.• Наталія Скудар – фіналіст 2018, розробила кілька колекцій для власних ТМ LeBoutique (чоловіча, жіноча, дитяча). Рівень продажів через маркет — плейс = 900 одиниць. Всього на 300 тис. грн.• Ян Степаненко – фіналіст 2018 і переможець номінації АРТ, отримав фурор на UFW 2019 в рамках показів молодих дизайнерів.
Кейси працевлаштування та роботи дизайнерів з підприємствами країни
Запуск проекту Fashion Bureau (в 2018 р.) – платформа колаборацій молодих дизайнерів з брендами одягу і підприємствами легкої промисловості, з метою розробки дизайнерами капсульних колекцій для тиражного виробництва підприємствами.
• Олена Левинська і підприємство Актуаль / розробка жіночої колекції одягу.• Наталія Скудар та LeBoutique / розробка чоловічої, жіночої, дитячої колекцій одягу.• Галина Васеніна і Feеelings / розробка принтів для шкарпеток.

Довідка про компанію
New Fashion Zone Group заснована в 2015 році. Компанія має 3 напрямки діяльності. NGO New Fashion Zone — Конкурс дизайнерів і Професійне Ком’юніті, NFZ інноваційна платформа навчання і Торговий Дім New Fashion Zone. Голова Правління — Марія Терехова. Засновники — Антон Рудич і Марія Терехова.

За більш детальною інформацією звертайтесь до PR-менеджеру Наталії Толуб, 380679071045, tolubnata@gmail.com або Вікторії Пташніченко, керівнику Designers Contest New Fashion Zone – victoriap@newfashion.zone, pr@newfashion.zone 380663042500.

На головну

 

Please follow and like us: