Соломка Яна — переможниця міжнародного конкурсу молодих дизайнерів NFZ

Соломка Яна

Соломка Яна — переможниця міжнародного конкурсу молодих дизайнерів NFZ

 

Яно, доброго дня! Fashion спільнота України дізналась про Вас, як про перспективного дизайнера після перемоги на щорічному конкурсі NFZ, де Ви зайняли перше місце у категорії «Kids». Як Ви обрали свій шлях? Чому саме дитячий одяг?  

Звати мене Яна, народилася в Київській області, в селі Саварка. Творчі навики перейняла від мами. Я любила все, що пов’язане з рукоділлям — вишивати, в’язати спицями і крючком, макреме, малювати. Якщо щось не розуміла, завжди бігла до мами за допомогою. Але не було можливості навчитися шити. Та було бажання,…велике бажання створювати щось нове. І після закінчення школи, я вступила до Національного Педагогічного університету імені Драгоманова на вчителя трудового навчання, конструювання і моделювання одягу. Але страхи і невпевненість в собі, не дали змоги зразу реалізувати себе у швейній індустрії. Я довгий час працювала з дітьми (вихователем , нянею в сім»ї двох чудових хлопчиків).

Все свідоме життя мене оточують діти, скрізь і завжди. Навіть більше, я 6 років прожила зі своєю племінницею від самого її народження. Я багато їй шила — одяг, іграшки, карнавальні костюми.  Напевне це і внесло корективи у направленні мого професійного розвитку.

Про дизайнерські конкурси та участь в NFZ . Розкажіть про колекцію «Найкращі друзі».

Велика віра та підтримка рідних і друзів в мене і в мої можливості  привели до того, що я залишила свої страхи і почала брати участь у різних  дизайнерських конкурсах.

Перші покази, в яких я брала участь, були невеликих масштабів, але це давало можливість переступити свої страхи, вагання, не боятися пробувати свої сили в новому, вийти за рамки комфорту.

А в цьому році вирішила прийняти участь в V міжнародному конкурсі NFZ з колекцією » Найкращі друзі».  Надихнула мене на створення колекції моя племінниця. Все почалося з іграшки. Я пошила їй іграшку, з якою вона проводила весь свій час. І з’явилася ідея для іграшки пошити сумочку, щоб зручно було завжди тримати біля себе улюбленця. Тоді в голові виникла ідея, а чому б не створити цілу колекцію одягу з улюбленими іграшками. Для кожної мами дуже важлива якість і натуральність матеріалів. Тому найважливішим критерієм у підборі матеріалів був склад. Колекція «Найкращі друзі» виготовлена зі 100% бавовни, що дає можливість почувати себе зручно і комфортно. Іграшки наповненні гіпоалергенним холлофайбером.

Про конкурс NFZ . Скільки часу пішло на створення колекції під час конкурсу? Які етапи були у конкурсі? Як проходила співпраця з NFZ? Менторська програма? Які труднощі виникали? Як справлялись?

В пошуках чогось нового, де можна випробувати свої сили,  я натрапила на конкурс NFZ. Перший етап конкурсу був ескізний малюнок. Як зараз пам»ятаю, коли виставили списки хто пройшов до ІІ етапу, я не зразу зрозуміла масштабність проекту.

Через місяць був ІІ етап. Потрібно було відшити дві одиниці зі своєї колекції і продемонструвати їх. Велике щастя було отримати перше місце на цьому етапі, відчуття були, ніби я виграла в лотерею.

Але розслаблятися було рано. Попереду чекав заключний ІІІ етап конкурсу. На його підготовку пішло більше трьох місяців. Хоча одяг був відшитий доволі швидко , затримка була на деталях. Дуже важливо було правильно підібрати і поєднати кольори іграшок з сумочками, не перебільшити із кольоровою гаммою всього образу. 

Тут допомогла менторська програма. Моїм ментором став Гоша Альтшуллер, який маючи великий багаж досвіду, дав чудові рекомендації і моя  колекція набула наповненості, а я здобула перемогу в номінації Kids.

Як Ви зараз розвиваєте свій бренд?

Після конкурсу моя діяльність більше перейшла на іграшки. Щасливі дитячі очі, які «загоралися» на конкурсі  при одному погляді на іграшки — це щось неймовірне. Виникло багато ідей у збільшенні асортименту іграшок, щоб задовольнити будь-які смаки своїх маленьких покупців. Це ж так круто, коли твоя творчість приносить стільки радості дитині.

 На сьогодні в нашій країні дуже важко розвинути свій бренд без фінансової допомоги, зростає велика конкуренція на українському і зарубіжних ринках.  Але головне не опускати руки і використовувати всі шанси, які з’являються у нашому житті.

Як Ви оцінюєте сьогодні дитячу моду в Україні?

Дуже стрімко розвивається сьогодні дитяча мода. В Україні з»являються багато нових і цікавих принтів, що не може не радувати. Тому що саме яскраві, неординарні принти, кольори приносять натхнення та ідеї у створенні дитячого одягу.

У світі створюються багато нових комфортних та якісних тканин і, головне,  доступних. Тому що всі мами хочуть дати дітям найкраще, але, на жаль, не всі можуть це собі дозволити.  

В останні роки дуже популярний в дитячій моді тренд «дитина, як дорослий». Але я не дуже підтримую цю тенденцію. Діти завжди встигнуть подорослішати, і мені б хотілося якнайдовше зберегти дитячу щирість, доброту, безтурботність у їхніх серцях. І тому в своїй колекції та іграшках я намагалася зберегти дитинство, в яке нам іноді дуже хочеться повернутися.

Що порадите дизайнерам початківцям?

Не бійтеся змін, не бійтеся пробувати щось нове, щоб потім не шкодувати про втрачений час. Дійте, і у вас все вийде.

Дякуємо, Яно, за розповідь! Бажаємо розвитку Вашому бренду, успіхів та натхнення!

 

На головну

 

 

Please follow and like us: