VIVA Mexico! Міжнародний культурний проект

VIVA Mexico!

VIVA Mexico!

Міжнародний культурний проект

 

ВИСТАВКА МЕКСИКАНСЬКОГО ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
Міжнародний культурний проект
Вперше в Україні!

Організатори: Національний заповідник «Софія Київська», арт куратор Nina Burnevich
Адреса: м.Київ, вул.Володимирська, 24, Національний заповідник «Софія Київська», зали «Брами Заборовського», (044) 278-44-83
Дати: 04.05.2018 – 03.06.2018

Відкриття: 3 травня о 16:00 (вхід на відкриття по запрошенням, бажаєте отримати запрошення – звертайтесь до куратора Лиля Бершова (Lilya Bershova) або за квитками, які можна придбати в касі заповідника.
За участю студії дефіле та дизайну ENCANTO
______________________________________________________

EXHIBITION OF DECORATIVE MEXICAN ART
International art project
First time in Ukraine!

Organized by: National Reserve St Sophia of Kyiv , art curator Nina Burnevich
Address: Kyiv, 24 Volodymyrska St., «Zaborovsky Bray»
Dates: 04.05.2018 — 03.06.2018

Opening reception: May 3, 16:00 (entrance only on invitation, wish to receive an invitation — contact Curator Лиля Бершова (Lilya Bershova)
______________________________________________________
Вперше в Україні відбудеться виставка традиційного мексиканського мистецтва «амате», яка проходитиме в рамках розвитку культурних відносин між Мексикою та Україною.
У мексиканського народу багата і захоплююча історія. Серед давніх культурних цінностей збереглися священні манускрипти та кодекси з піктограмами. За їх допомогою можна почерпнути багато відомостей про історію, природничі науки, релігію, літочислення та багато іншого. Також з них ми дізнаємося про життя розвинених цивілізацій в Месоамериці, в тому числі ацтеків і майя. Вправні «тлакуілос», або переписувачі, записували інформацію про різні історичні події на різного роду матеріалах. Деякі кодекси були зроблені зі смужок тканини, шкур оленя або паперу з листя агави, але все-таки основним матеріалом було «амате». Назва «амате» походить від слова аматль, що в перекладі з мови науатль означає «папір». Амате виготовляють з кори фікуса або фігового дерева — рослин з сімейства тутових.
Нині мексиканці малюють на амате чудові картини. Деякі з цих творів присвячені релігійній тематиці, на інших можна побачити різні стилізовані тваринки, або ж сцени зі свят і радісних подій у житті мексиканців.

Понад 12 справжніх мексиканських «амате» буде представлено у виставкових залах Національного заповідника «Софія Київська» з 4 травня по 3 червня 2018р.

Куратори проекту: Ніна Бурневіч, Лілія Бершова
(044) 278-44-83

Please follow and like us: